Fabrikamız

Fabrikamız Marmara Küçük Sanayi Sitesi, Atatürk Mh. Küçükçekmece - İSTANBUL adresinde kurulmuş olup, toplam 3 kat 1200 m2 kapalı alana sahiptir.

Başlıca 3 ana faaliyet konusu bulunan fabrikamızda;

1. kat ‘’ Malzeme Depolama’’, ‘’ Hammadde Kabul ve Sevkiyat’’ ve ofislerden oluşmaktadır.

2. kat  ‘’ Et ve Et Mamülleri Üretim Tesisi’’ olarak faaliyet göstermektedir.

3. kat  ‘’ Hazır Yemek, Meze ve Tatlı Üretim Tesisi ‘’ olarak işletilmektedir.

Et ve hazır yemek üretim teknolojisinin en son yenilikleriyle üretim yapılan tesisimizde, modifiye atmosfer paketleme gibi en son teknolojiler kullanılmaktadır. Tesisimizde 2 adet donmuş muhafaza ( -18 C ), 5 adet taze muhafaza ( +4 C ) olmak üzere toplam 7 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Bu soğuk hava depolarının sıcaklıkları gerek uzaktan takip edilmek gerekse  data kayıtları yapılmak suretiyle sürekli kontrol altındadır. Yine tesisimizde ortam sıcaklıkları sürekli kontrol edilmek suretiyle ürünlerdeki sıcaklık dalgalanmaları minimize edilmekte, böylelikle tüm şube ve bayilerimize ve dolayısıyla da misafirlerimize hijyenik olarak en üst seviyede korumaya sahip ürün sevkiyatı ve sunumu yapılmaktadır.

Frigofirik araçlarımızın da fabrika çıkışından teslimata kadar olan süreçteki sıcaklıkları büyük bir titizlikle incelenmektedir.

Çıtır Usta tesislerinde mamül üretimi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türk Gıda Kodeksi yönetmelik ve tebliğlerine, uluslararası et üretim standartlarına uygun olarak yapılır. 

Çıtır Usta; mamüllerinin üretiminin, hammaddenin temininden ürünün şube ve bayilerde yerini almasına ve müşterilerimize servis yapılmasına kadar uzanan, her halkanın hayati önem taşıdığı bir zincir olduğuna inanır. Çıtır Usta, sektördeki köklü geçmişinin verdiği birikim ve deneyimle bu zincirin her  halkasına azami titizlik göstermeyi en önemli ilke olarak benimsemiştir.

Çıtır Usta , geniş ürün yelpazesiyle, restorancılık alanında uzmanlaşmış öncü bir kuruluştur. 

Üretilmesinden müşterilerimizin tabağına gelene kadar gıda sanayisinin her aşamasına hakim olan Çıtır Usta, ileri teknolojinin tüm imkânlarını insan sağlığı için kullanır.

Çıtır Usta; tesislerinde, uluslararası kalite standartlarından, lezzetten, sağlıktan ve hijyenden ödün vermeyen bir şirket politikasıyla üretim yapar.

Türk Mutfağının Parlayan Yıldızı

Türk Mutfağının Parlayan Yıldızı

Ülkemizin kültür değeri olan Türk mutfağının ve Türk damak tadında çıtır lezzetinde öncelikle tüm Türkiye’de tanıtmak, sonrasında Ortadoğu ve Avrupa’da tanıtmaktır.